Mobilní telefony Samsung

Nejnovější telefony Samsung nejsou nejlevnější. TOP 10 recenzí

Mobilní telefony Samsung patří bezpochyby k nejprodávanějším a nejoblíbenějším v daném segmentu. Dokazují to i samotná čísla prodejů, odborné testy či recenze. Oproti konkurentům je výhodou korejské značky široké portfolio modelů. Spotřebitelům nabízejí prémiové mobilní telefony, ale také levné smartphony, které nabízejí dobrou kvalitu. V tomto srovnávacím testu je naším cílem vybrat nejlepší smartphony značky Samsung. Za vítěze testu jsme označili model Samsung Galaxy S23. Ten v celosvětových žebříčcích dosahuje perfektních výsledků. Součástí našeho testu však nejsou jen prémiové modely, ale také smartphony, které i za méně peněz nabídnou mnoho užitku.

Publikované: 08.12.2021
Aktualizované: 19.07.2024

Jaký mobilní telefon značky Samsung koupit?

Jako budoucí majitel mobilního telefonu značky Samsung možná zvažujete, který telefon je pro vás ten nejlepší. Pokud patříte k nerozhodným, bude vám nápomocná naše tabulka, jež obsahuje TOP 3 nejlepší smartphony Samsung, které jsou také součástí našeho srovnávacího testu. Ke každému z telefonů je přiřazen příslušný štítek. Pokud se vám tedy nechce číst detailní recenze a celé hodnocení, ušetříme vám čas, přečtěte si alespoň krátkou charakteristiku pod tabulkou.

Názov Hodnotenie Detail
SG S23   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
SG S24+   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
SG A55   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23

8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8GB RAM, 256GB interní paměť, 50 + 12 + 10 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 3 900mAh baterie.

Zobrazit více info

O rychlost a chod systému tohoto výkonného telefonu se stará procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Sekunduje mu 8GB RAM. Interní úložiště má 256 GB. Smartphone má kvalitní AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Kapacita baterie je 3 900 mAh, výdrž dosahuje 1,5 až 2 dny. V balení chybí nabíjecí adaptér.

Cenový trhák
Samsung Galaxy A54

Samsung Galaxy A54

8jádrový procesor Exynos 1380, 8GB RAM, 128GB interní paměť, 50 + 12 + 5 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 5 000mAh baterie.

Zobrazit více info

Telefon s AMOLED displejem s FULL HD rozlišením zaujme velmi příznivou cenou. Solidní je 8GB RAM i 128GB úložiště. Procesor Exynos 1380 není nejvhodnější volbou, občas dochází k zasekávání. Samsung Galaxy A54 je plnohodnotným Dual SIM telefonem.

Náš TIP
Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

8jádrový procesor Exynos 2200, 8 GB RAM, 50 + 12 + 10 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 3 700 mAh baterie

Zobrazit více info

Jeden z velmi oblíbených modelů, který ve své ceně nabízí prémiové parametry. Samsung Galaxy S22 zaujme designem, ale také kvalitním zpracováním a solidním výkonem. Jihokorejský gigant představil mobil s nádherným displejem a kvalitními fotoaparáty, které konkurují těm nejlepším. Potěší také jeho kompaktnost. Rozhodně se však najdou i nedostatky.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ani v tomto případě nebudeme při hodnocení dělat žádné rozdíly. Ve srovnávacím testu hodnotíme stejné parametry jako u konkurenčních telefonů Apple iPhone nebo smartphonů jiného výrobce. Porovnali jsme tedy různé parametry, které jsou z pohledu spotřebitelů nejvýznamnější. Řada spotřebitelů se rozhoduje podle výkonu, kapacity úložiště nebo kvality fotoaparátu. Největší vliv na hodnocení měly tyto parametry i v našem srovnání.

Dále je velmi důležité hodnotit výdrž baterie. Spotřebitele zajímají také ovládací prvky a náročnost obsluhy. Sem můžeme řadit funkce, jako je čtečka obličeje či otisků prstů, ale také podpora různých bezdrátových technologií. K důležitým parametrům určitě patří velikost úhlopříčky a kvalita displeje. Obecně patří displeje svojí kvalitou aktuálně mezi nejlepší na trhu.

Výkon (procesor, RAM…)
Fotografie a videozáznam
Kapacita úložiště
Ovládání a obsluha
Výdrž baterie
Konektivita
Velikost a kvalita displeje
Design

Svůj výběr jsme neomezili na prémiové modely telefonů Samsung ani na aktuálně nejnovější modelové řady. Primárně nás zajímaly kvalitativní parametry a názory/zkušenosti zákazníků s jednotlivými telefony. Dlouhodobé zkušenosti jsou v případě telefonů nejlepším druhem testu. Mobil se dnes totiž stává určitým typem „přenosné kanceláře“ a každodenní soužití odhalí i ty nejmenší nedostatky. U ověřených prodejců, jako je Alza, Mall, Datart jsme ověřovali dostupnost produktů. Provedli jsme tak průzkum trhu. Při hodnocení a výběru jsme vycházeli také z názorů ověřených uživatelů na portálu Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze mobilních telefonů značky Samsung

Na základě průzkumu trhu, ale i světových žebříčků a benchmarků jsme vybrali smartphony značky Samsung, které získaly nejlepší hodnocení. Zohlednili jsme nejen technické parametry, ale také reference zákazníků. Výběr je proto objektivní a žádný z telefonů není propagován. Názory redaktora jsou založené na objektivním hodnocení. Cílem je spotřebiteli přinést ty nejdůležitější informace o konkrétním produktu, a to nejen v podobě jeho výhod, ale i nedostatků. V našem srovnání spotřebitel najde to, co hledá.

Víťaz testu

Samsung Galaxy S23

8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8GB RAM, 256GB interní paměť, 50 + 12 + 10 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 3 900mAh baterie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung Galaxy S23 je velmi často ve stínu většího a nabouchanějšího bratra Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB. Tento model však rozhodně není třeba opomíjet. Mnohé testy řadí tento model na přední příčky, a to i v poměru k ceně. Díky 6,1palcovému displeji potěší kompaktností. Displej je chráněn sklíčkem Gorilla Glass Victus 2 a disponuje také certifikací IP68. Dynamic AMOLED 2x displej s rozlišením 2 340 x 1 080 px (120 Hz) poskytuje maximální plynulost obrazu a ani na slunci jas chybět nebude. Dobře funguje i ultrazvuková čtečka otisků prstů integrovaná v displeji. Výkon Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 nahradil procesory Exynos. Grafický čipset Adreno 740 pro změnu navýšil výkon, ale snížil spotřebu. Telefonu zaručeně výkon nechybí. Zahrát si můžete jakoukoli hru a ve spolupráci s Androidem 13 máte opravdu spoustu možností, jak využít jeho potenciál.

Výbornou funkcí je Samsung DeX rozhraní – mobil najednou funguje jako stolní počítač. Konektivitě v zásadě nic nechybí, až na podporu UWB rozhraní. Samostatnou kapitolou je fotoaparát. Hlavní snímač Samsung S5KGN3 má 50 Mpx a nechybí ani optická stabilizace. Objektiv má ohniskovou vzdálenost 23 mm a světelnost je f/1.8. Na zadní straně naleznete také teleobjektiv s 10 Mpx a 12Mpx širokoúhlý objektiv. Za denního světla jsou fotografie ukázkové, ostré, živé a ne přehnaně barevné. Záleží také na dopadu světla. Odfiltrován je velmi dobře šum i za menšího světla. K dispozici je 3násobný optický zoom. Noční záběry jsou také na vysoké úrovni a mají kvalitní expozici. Video ve 4K s 60 fps nebo 8K video s 30 fps pro hlavní snímač jsou důkazem skutečné kvality fotoaparátu. Selfie objektiv má 12 Mpx.

Baterie má kapacitu 3 900 mAh a v praxi se může pochlubit výdrží 1,5 až 2 dny. Výdrž je tak opravdu dobrá, neštěstím je jen pomalé nabíjení, max. 25 W, přičemž v balení není ani nabíjecí adaptér. Bezdrátové nabíjení poskytuje výkon max. 15 W. Dostupné je i reverzní nabíjení s výkonem 4,5 W. V závěru je třeba dodat, že Samsung Galaxy poskytuje slot pro dvě SIM karty, ale microSD kartu nepodporuje. Úložiště 256 GB tak nelze rozšířit. Suma sumárum, pokud se podíváme na konkurenty, najdou se lepší fotoaparáty a možná i o něco lepší výkon, ale fakticky Samsung Galaxy S23 nabídne optimální poměr za „přiměřenou“ sumu peněz.

Pozitíva

Kvalitní fotografie a výkonný procesor
Dobrá výdrž baterie a bezdrátové nabíjení
Kompaktní rozměry a krásný displej

Negatíva

Rychlost nabíjení (max. 25 W)
V balení není adaptér

Velikost úhlopříčky: 6,1“ ● Rozlišení displeje: Dynamic AMOLED 2x – 2 340 x 1 080 px / 120 Hz ● Operační systém: Android 13 ● Typ procesoru: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 256 GB ● Zadní fotoaparát: 50 + 12 + 10 Mpx ● Přední fotoaparát: 12 Mpx ● Kapacita baterie: 3 900 mAh ● Hmotnost: 168 g ● Podpora 5G: ano

Cenový trhák

Samsung Galaxy A54

8jádrový procesor Exynos 1380, 8GB RAM, 128GB interní paměť, 50 + 12 + 5 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 5 000mAh baterie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

U Samsung telefonů má každý svého favorita, ale v poměru ceny a funkcionality, může být lákadlem i oblíbený Samsung Galaxy A54. Oproti A53 je elegantnější a působí prémiově. Designu napomáhá také zadní strana z leštěného skla. Váha telefonu je 202 g. Samotný Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palce má Full HD rozlišení a díky 120 Hz má perfektní podání barev a skvělý jas. Ochranu poskytuje sklo Corning Gorilla Glass 5. V dané třídy je to jistě špička. Rušivé jsou jen tlustší rámečky, což je však věcí konstrukce. Přímo v displeji je integrován optický snímač otisků prstů. Telefon dokáže snímat v rámci biometrie i vaši tvář, ale tento způsob odemykání není úplně dokonalý.

Přestože je Samsung Galaxy A54 dual SIM telefon, někomu může překážet hybridní slot. Tedy dvě SIM karty nebo SIM karta a SD karta, jiná cesta není. Neznámo proč Samsung opětovně výkonem v jinak skvělém telefonu nenadchl. Problém měl i předchůdce a procesor Exynos 1380 není nejlepším kandidátem ani teď. Drobné zasekávání animací, zvláště pokud na pozadí běží jiné aplikace, se časem zaručeně objeví. Na pomalejší reakce si člověk zvykne, ale stačilo sáhnout po o něco lepším Snapdragonu. Operační paměť je 8 GB a úložiště má kapacitu 128 GB, přičemž navýšit jej můžete díky slotu na microSD karty. Operační systém Android 13 s One UI 5.1 nástavbou je uživatelsky přívětivý a bez výhrad.

Fotoaparát s primárním 50Mpx snímačem a optickou stabilizací pořizuje velmi dobré záběry. K tomu je k dispozici také 12Mpx širokoúhlý objektiv a 5Mpx makro. Video natočí telefon ve 4K rozlišení. Třeba uznat, že Samsung Galaxy A54 je v dané třídě perfektním fotomobilem. Někdy si software pohraje s barvami, což však není nic extrémně negativního. Celkově jsou záběry na skvělé úrovni a fotografie ukázkové, a to dokonce i v nočním režimu. Přední selfie kamera s 32Mpx snímačem také nezaostává. S výdrží baterie budete spokojeni, téměř dva dny vůbec nejsou nedosažitelné. Občas se však zdá, že vybíjení je dosti proměnlivé. Nabíjení maximálním výkonem 25 W je od Samsungu opravdu nedostatkem. Samsung Galaxy A54 je skvělou volbou pro běžného uživatele a není divu, že po něm sahají masy.

Pozitíva

Cena a dobrá výdrž baterie
Velmi dobrý fotoaparát
Kvalitní displej

Negatíva

Pomalejší reakce – hrubý výkon
Hrubší rámečky displeje
Adaptér v balení absentuje – pomalé nabíjení

Velikost úhlopříčky: 6,4“ ● Rozlišení displeje: Super AMOLED – 2 340 x 1 080 px / 120 Hz ● Operační systém: Android 13 ● Typ procesoru: Exynos 1380 ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Zadní fotoaparát: 50 + 12 + 5 Mpx ● Přední fotoaparát: 32 Mpx ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 202 g ● Podpora 5G: ano

Náš TIP

Samsung Galaxy S22

8jádrový procesor Exynos 2200, 8 GB RAM, 50 + 12 + 10 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 3 700 mAh baterie

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Galaxy S22 si v testech výkonnosti počínal velmi dobře. Smartphone nepochybně patří k výkonným modelům a procesor Exynos 2200 překonal také Snapdragon 888 či Exynos 2100. Při reálném používání budete mít výkonu více než dostatek. Uživatelé chválí právě skvěle vyladěný systém podpořený 8GB RAM. Interní paměť má buď 128 GB, nebo 256 GB. Samsung ve spolupráci s AMD integroval do telefonu grafickou kartu AMD Xclipse 920. Tu má koneckonců ve výbavě i větší „bratr“ Samsung Galaxy S22 Ultra.

Telefon utáhne vše, co budete potřebovat. Přirozeně, telefon se pod zátěží zahřívá. Zatímco u modelu Ultra k přehřívání nedochází po celých hodinách zátěže, klasické „S“ hřeje trochu víc a při náročných hrách nebo dlouhých graficky namáhavých scénách se opravdu tělo telefonu dokáže rozehřát. Především v horní části zad telefonu cítíte, jako byste se dotýkali extrémně horkého komponentu. Zátěžový test však ukázal, že telefon s maximálním výkonem nemá žádný problém.

Radost vzbuzuje krásný AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 px. Dynamic Super AMOLED nabízí velmi vysokou hustotu pixelů. Obraz je také na světle krásně čitelný, ačkoli jas je o něco nižší než u dražšího modelu Galaxy S22 Ultra. Povrch je chráněn Gorilla Glass Victus+. Adaptivní obnovovací frekvence dosáhne hodnoty až 120 Hz, pokud je to nutné a možné. Úhlopříčka 6,1 palců je kompaktní a telefon zapadne do kapsy skvěle. Výborně funguje také ultrazvuková čtečka otisků prstů v displeji.

DEX rozhraní funguje na jedničku a pokud opravdu plánujete si z telefonu udělat počítač, toto rozhraní od Samsungu vám to umožní. Opět něco, čeho se u konkurence nedočkáte. K telefonu tímto způsobem dokážete připojit i bezdrátová zařízení jako počítačová myš či klávesnice a obraz přitom budete sdílet na velký monitor.

Baterie citelně utrpěla v konfrontaci s kompaktností. 3 700 mAh se spíše podobá iPhonu, ale Samsung s takovou kapacitou nedokáže systém optimalizovat – zatím. Baterie není žádný „držák“ a jednoduše Galaxy S22 zaostává a jde o jednodenní telefon. V tomto bodě mnohé zklame, protože Samsung na kapacitě baterie jen zřídka šetřil. I při nenáročném používání, chat, video, poslech hudby, nějaké to hraní her, telefon zvládne jeden den, ale vypravit se s ním do druhého dne bez nabití možné nebude. Vinu nese i výkonnější procesor Exynos 2200, který není zrovna úsporný. 25W nabíjení je maximum, což také neodpovídá představám zákazníků. Vždyť Ultra zvládá 45 W, ale ta má 5 000 mAh.

Utěšit vás může alespoň fakt, že fotografický talent se nevytratil a Samsung Galaxy S22 představuje s 50Mpx hlavním snímačem, 10Mpx teleobjektivem a 12Mpx širokoúhlým objektivem skupinu vynikajících pracantů. Telefon má optickou stabilizaci a jestli fotíte přes den, v noci nebo za šera, s fotografiemi budete spokojeni až nadšeni. Fotoaparát si dokáže hrát s detaily a snímky mají skvělou hloubku a ostrost. Při zoomu jde kvalita rychle dolů a šum se zvětšuje, ale pro většinu případů jsou schopnosti fotoaparátu optimální. Selfie kamera s 10 Mpx pořizuje ostré a dobře saturované snímky. Video v 8K nechybí ani tady.

Smartphone patří k úplné špičce a v poměru k ceně i ve srovnání s konkurencí stojí za zvážení. S odstupem času jeho cena bude klesat a půjde o vskutku prémiový telefon, od kterého nemusíte po sezóně dávat ruce pryč. Kvalitní zpracování a nový procesor mu dávají i novou tvář. Uživatelé v recenzích nejčastěji vychvalují jeho fotoaparát a také kompaktní rozměry. Telefon váží pouhých 167 g. Skvělý telefon je podpořen novým procesorem Exynos 2200 a grafickou kartou od AMD. Nabízí bezdrátové i drátové nabíjení, přestože přes nabíječku o výkonu 25 W nabíjení není nejrychlejší. A to nabíječka ani není v balení. Systém je vyladěn skvěle a Android funguje na jedničku.

Zákazníci však vnímají i nedostatky. Primárně je zklamáním slabší výdrž baterie o kapacitě 3 700 mAh. Jedná se o jednodenní telefon. Toto Samsung nedotáhl stejně jako fakt, že při delší zátěži se horní část telefonu výrazněji přehřívá. Ke zpomalení telefonu však nedochází. Zákazníci chválí také ergonomii telefonu a jeho zpracování, ale také celkové rozhraní telefonu. V prémiové třídě je konkurentů mnoho, ale Samsung Galaxy S22 určitě patří v nabídce mezi TOP kousky.

Pozitíva

Schopnosti displeje
Fotoaparát
Skvělý design a zpracování

Negatíva

Slabší výdrž
Obsah balení bez nabíječky
Přehřívání při vyšší zátěži

Velikost úhlopříčky: 6,1“ ● Rozlišení displeje: Dynamic AMOLED / Quad HD+ / 2 400 x 1 080 px / 120 Hz ● Operační systém: Android 12 ● Typ procesoru: Exynos 2200 ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 128/256 GB ● Hlavní fotoaparát: 50 + 12 + 10 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 3 700 mAh ● Hmotnost: 168 g ● Podpora 5G: ano

Dobré recenzie

Samsung Galaxy S23 Ultra

8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 12GB RAM, 200 + 12 + 10 + 10 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 5 000mAh baterie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Od vlajkové lodi se očekává jen to, že poskytne maximum pro náročného zákazníka. Zdá se, že Galaxy S23 Ultra to zvládá, čehož důkazem jsou pozitivní recenze uživatelů. Designově se S23 oproti S22 příliš nezměnila, vlastně téměř vůbec. Boky jsou hranatější a lépe se telefon drží. Zadní sklo má menší odlesky, což je výhoda s ohledem na otisky. Rám telefonu je hliníkový. Konstrukce je voděodolná a má certifikaci IP68. Samsung tradičně potěší ultimátně krásným displejem. Dynamic AMOLED 2x s rozlišením 3088 x 1440 px na 6,8palcové úhlopříčce dělá skvělý dojem. Obraz je maximálně ostrý. 120Hz panel je absolutním ternem a potěší i možnost šetření energie díky regulaci obnovovací frekvence. Dostupný je Always On displej. V displeji se ukrývá ultrasonický snímač otisků prstů. Ten je enormně citlivý a přesný. Integrováno v těle telefonu je i dotykové pero S Pen.

Z hlediska výkonu už Exynos v „Ultru“ neuvidíme. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 je novým „hnacím motorem“ celého hardwaru. Navíc je ve spolupráci se Samsungem optimalizován pro maximální výkon. Výkonnostně je v benchmarcích mezi nejlepšími. K tomu 12GB RAM a 512GB úložiště a zdá se, že hardware telefonu je vyladěn na maximum. Systém Android 13 s nástavbou One Ui 5.1. je aktuální a žádné nedostatky nepozorovat. Tvořená je pro uživatelsky příznivé prostředí. Avízo je třeba dát pro reproduktory, které hrají více než obstojně. 3,5mm Jack už nehledejte. Zlepšila se také výdrž telefonu. 5 000mAh baterie dodává dostatek energie na jeden až jeden a půl dne. A to telefon aktivně používáte. Běžně si troufne i na dva dny bez nabíjení. Maximální výkon je 45 W a adaptér v balení není.

V neposlední řadě, kdybychom chtěli hledat výhrady u fotoaparátu, museli bychom velmi pátrat. Výkonný 200Mpx snímač podle mnohých schová do váčku i nejnovější iPhony. Věc názoru, ale je třeba uznat, že pokud si doplníte foto výbavu o 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv, 10Mpx teleobjektiv s 10násobným optickým zoomem a optickou stabilizací, vězte, že o kvalitní fotky nouze nebude. Celá kompozice, barvy, kontrast, jas – dokonalé noční záběry. Fotí a natáčí naprosto fenomenálně. 12Mpx selfie objektiv produkuje lepší záběry než 40Mpx předchůdce. Není divu, že telefon patří k nejoblíbenějším. Navzdory vysoké ceně je to telefon, u kterého není třeba dělat žádné kompromisy.

Pozitíva

Skvělý procesor, perfektní výkon
Profesionální fotomobil
Výdrž baterie

Negatíva

Vysoká cena
Pomalejší nabíjení

Velikost úhlopříčky: 6,8“ ● Rozlišení displeje: Dynamic AMOLED 2x – 3088 x 1440 px / 120 Hz ● Operační systém: Android 13 ● Typ procesoru: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ● Operační paměť (RAM): 12 GB ● Interní paměť: 512 GB ● Zadní fotoaparát: 200 + 12 + 10 + 10 Mpx ● Přední fotoaparát: 12 Mpx ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 233 g ● Podpora 5G: ano

Pre náročných

Samsung Galaxy Z Flip5

8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8GB RAM, 256GB interní paměť, 12 + 12 Mpx fotoaparát, podpora 5G, 3 700mAh baterie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přestože se skládací telefony netěší takové oblibě, jak se v minulosti čekalo, mají svou klientelu. Design telefonu se změnil – změnil se samotný kloub zlomu telefonu. Zmizela mezera mezi displeji v zavřeném stavu. Voděodolnost na úrovni IPX8 je stále přítomna. Čtečka otisků prstů je v uzamykacím tlačítku. Telefon mírně narostl. Venkovní displej je oproti předchůdci větší a má 3,4palce s rozlišením 720 x 748 pixelů. Je chráněn Gorilla Glass Victus 2. Sice má jen 60 Hz, ale na malém displeji to určitě není překážka. Displej už není jen notifikační, plnohodnotně na něm můžete pracovat – psát. Displej funguje na principu widgetů. Plnohodnotně můžete využívat konkrétní aplikace, ne všechny displej zobrazí.

Vnitřní displej má již rozměr 6,7 palce a jedná se o Dynamic AMOLED 2x s rozlišením 2 640 x 1 080 px. Má skvělý jas a vytváří plnohodnotný chytrý telefon. Dynamicky dokáže měnit frekvenci v rozpětí 1 až 120 Hz. Díky vylepšení složeného displeje je vytvořena i nová vrstva speciálního skla. Displej je tak odolnější a lépe se ovládá. O výkon se stará Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a není příliš co vytknout. Snad jen, že 8GB paměť by bylo vhodné povýšit alespoň na 12 GB. 256GB úložiště je dostatečné. Operační systém Android 13 spolupracuje s hardwarem dobře a v zásadě nemá žádné nedostatky.

Fotoaparát není primárním cílem Z Flip telefonu a nejde tedy o naprostou špičku. Ovšem kvalitních záběrů se zaručeně dočkáte. 12Mpx hlavní snímač má dobrou světelnost a záběry jsou velmi dobré. Nechybí optická stabilizace. Rovněž neabsentuje 12Mpx širokoúhlý objektiv s úhlem záběru až 123 stupňů. Hlavní snímač pořizuje fotografie velmi kvalitní a vězte, že ani jako fotomobil se Samsung Galaxy Z Flip5 neztratí. I náročnější uživatel si záběry bude pochvalovat. 3700 mAh se postará o to, aby měl telefon dostatek šťávy na přibližně jeden den. Nabíjení je možné výkonem 25 W. Adaptér v balení není. Telefon je tak povedený a opět se dostal o kousek výše z hlediska výkonu i konstrukce.

Pozitíva

Unikátní design s vylepšenou konstrukcí
Výkon telefonu
Funkcionalita vnějšího displeje

Negatíva

Pomalé 25W nabíjení
Nepodporuje DeX rozhraní
Není možné otevírání jednou rukou

Velikost úhlopříčky: 6,7“ + 3,4“ ● Rozlišení displeje: Dynamic AMOLED 2x – 2640 x 1080 px + Super AMOLED – 720 x 748 px ● Operační systém: Android 13 ● Typ procesoru: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 256 GB ● Hlavní fotoaparát: 12 + 12 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 3 700 mAh ● Hmotnost: 187 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy S21 5G

Osmijádrový procesor Exynos 2100, 8GB RAM, 128GB interní paměť, 12Mpx + 12Mpx + 64Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smartfony s 6,2palcovým displejem už dnes nejsou takovým trendem, nicméně Samsung touto volbou nic nezkazil. Zvlášť pokud dostanete kvalitní, 120Hz AMOLED displej. V displeji je zabudována čtečka otisků prstů. O výkon se stará nejvýkonnější procesor Samsungu, a pokud chcete mít ve sbírce kvalitní fotografie, určitě vám Samsung Galaxy S21 5G poslouží.

Je to daň za vychválenou kompaktnost? Ano, průměrná výdrž je přirozeným následkem toho, že se Galaxy S21 vejde do kapsy. „Plusko“ dostalo o 800 mAh více, verze „ultra“ dokonce o rovných 1 000 mAh, je však třeba připočítat větší displej. Přesto se na základní verzi nelze zlobit, protože pokud hraje společně roli cena, výkon a displej, výdrž je prostě průměrná a nemůže tak úplně zklamat. Pokud by však měla o 500 mAh víc, určitě by tím Samsung mnoho gramů neztratil. Konstrukce to však nedovolí.

Exynos 2100 (8 jader) je tím úspornějším procesorem. Jedinou chybičkou je, že Exynos trochu víc hřeje, ale pokud nehrajete na mobilu hry polovinu dne, tak při telefonování, sledování videí či scrollování Instagramu vás tento poznatek trápit nebude. Výkon je vynikající, i když na základě benchmarků nejde o nejvýkonnější telefon, v praxi nemá čím zklamat. Co se Samsungu povedlo, je bezpochyby design. Ten je konkurenceschopný a i milovníci „jablek“ musí uznat, že série S21 udělala v tomto směru pokrok, což se týká i kvality dílenského zpracování. Tělo je z pevné hliníkové slitiny a ani s odolností na tom telefon není vůbec špatně.

Dnešní smartphony, které fungují jako přenosné kanceláře, musí splňovat nejpřísnější parametry, zvlášt pokud jde o prémiovou třídu. Fotoaparát je jednou z těch podmínek, kterou nelze ignorovat. Samsung to ani neudělal. Trojice fotoaparátů pořizuje krásné snímky. Oproti ostatním asijským konkurentům rozhodně boduje saturací záběrů, reálností barev a světelností. Snímky jsou dostatečně ostré. Povedl se také pokus s 64Mpx teleobjektivem s digitálním zoomem. Noční režim má smysl a kvalita šla opravdu nahoru, záběry nejsou tak nereálně prosvětlené a toho, kdo má raději „real“ než „digital“ kvalitu, Samsung potěší. A video? 8K kvalita při 24 FPS a Full HD při 60 FPS mluví se vše. Přední kamera s 10 Mpx je vhodná i na portréty.

Pokud by vás menší displej přece jen trápil, pak rovnou sáhněte po nejvyšší verzi – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, která má displej se stejným rozlišením, avšak s 6,8 palce. Na druhou stranu má klasická S21 o 30 g méně a do kapsy vklouzne mnohem snadněji. Kompaktní rozměry tak považujeme za velké plus. Na kvalitě displeje to totiž tomuto provedení nijak neubírá. Dívat se na AMOLED displej v jakékoli situaci, pod jakýmkoli úhlem a při slabém či silném světle je vždy příjemné a bezproblémové. Na displeji chyby hledat nelze a Samsung je v tomto směru revolucionářem.

Velmi se nám líbí 120Hz AMOLED displej, který se stal určitou signaturou Samsungu. Spotřebitelé jsou rádi za exkluzivní fotoaparát a kvalitní videozáznam. Telefon má díky výkonnému procesoru dostatek reálně využitelného výkonu. Výdrž baterie je z našeho pohledu průměrná a větší kapacita by byla vskutku přidanou hodnotou. Těší nás, že nabíjet lze i bezdrátově nebo prostřednictvím 25W rychlonabíjení. Chybějící slot na paměťovou kartu nebo absence nabíječky v balení jsou prvky, které by Samsung neměl od konkurenčního Applu přebírat. Zůstal alespoň USB-C kabel.

Pozitíva

Kvalitní, 120Hz displej a rozměry
Výkon telefonu
Fotoaparát

Negatíva

Průměrná výdrž baterie
Nemá microSD slot
Nabíječka není součástí balení

Velikost úhlopříčky: 6,2″ ● Rozlišení displeje: 2 400 × 1 080 px – Dynamic AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Exynos 2100 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát : 12 + 12 + 64 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 4 000 mAh ● Hmotnost: 169 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy A52s 5G

Procesor Snapdragon 778G, 6GB RAM, 128GB interní paměť, 64Mpx + 12Mpx + 5Mpx + 5Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung Galaxy A52s 5G přišel na trh, aby uspokojil zákaznické masy. Jelikož i na našem trhu patří k nejprodávanějším, tento záměr se povedl. Nejde o prémiový telefon, ovšem kvalitním, 120Hz AMOLED displejem ho může připomínat. Baterie s kapacitou 4 500 mAh vydrží dva a více dní, což je rovněž dobrou zprávou. Škoda hybridního slotu, dvě aktivní SIM karty mít sice nebudete, avšak na kvalitní, 64Mpx hlavní fotoobjektiv se zlobit nelze.

Samsung v tomto případě mnohé překvapí tím, že nezůstal věrný svému Exynosu, A52s se může pochlubit osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 778 5G. Podporu 5G sítě zmíníme již zde. S max. frekvencí procesoru 2,4 GHz, 6GB RAM a 128GB úložištěm se zdá, že vše funguje bez komplikací. A je tomu tak. Výkon telefonu nechybí a ani v benchmarcích ho nenajdete mezi „propadáky“. Na danou třídu jsou tyto parametry opravdu solidní. Obávat se nemusíte ani dynamických her, přestože se nejedná o žádnou herní „mašinu“. Ve spojení s Androidem 11 a nástavbou OneUI 3.1 budete spokojení s rozhraním i celkovým ovládáním. Dojem mírně kazila jen pomalejší čtečka otisků prstů, která někdy nereagovala.

Další pozitivní vlastností je AMOLED displej. Výborně se chová i na přímém slunci, ovšem podstatná je obnovovací frekvence 120 Hz. Pokud by se konkurence v tomto směru učila od Samsungu, vše by bylo krásnější, především barvy, kontrast a plynulost snímků. Příjemným překvapením, který nás často nezajímá, byl zvuk telefonu, stereo reproduktory jsou dva a Dolby Atmos byl opravdu cítit. Pochopitelně jde jen o softwarovou úpravu zvuku. Telefon má i ekvalizér Adapt Sound a také stále častěji opomíjený 3,5mm jack.

Kapacita baterie 4 500 mAh není u Samsungu ničím, co by nadchlo, a v zásadě lze stále mluvit o pouze průměrné výdrži. S hardwarem telefonu a 6,5palcovým displejem však i mnohá konkurence se slabšími parametry a menší úhlopříčkou nevydrží ani jeden a půl dne. Výdrž bychom mohli přirovnat k levnějšímu smartphonu Samsung Galaxy A22 5G. Zde však máte výkonu podstatně více. Přibalen je i 15W adaptér, nabíjet však můžete až 25W, adaptér si musíte dokoupit. Bezdrátové nabíjení není dostupné.

Jak smartphone fotí? Za dobrého světla skvěle. Telefon dokáže pěkně zaostřit a zachytit detaily, aniž by byl patrný šum nebo rozmazání. Celkově fotosoustavu tvoří čtveřice objektivů. Primární snímač má 64 Mpx, ultraširokoúhlý 12 Mpx, makro 5 Mpx a kvalitě záběrů pomáhá i snímač hloubky ostrosti. Je zde možnost až desetinásobného digitálního zoomu. Světelnost je rovněž dobrá, můžete si pomoci LED bleskem a výrazně napomáhá optická stabilizace obrazu. S ubývajícím světlem je šumu více, nicméně stále nelze mluvit o výrazné nekvalitě.

Nedostatky dokáže zmírnit noční režim, který vřele doporučujeme, reálnost barev se však sníží a záběry jsou trochu saturovanější. S vlajkovými loděmi nelze tento model srovnávat, ale pokud bychom to udělali, nebyl by to „debakl“. Rozlišení videa ve 4K je dobrou vizitkou. Přední kamera s rozlišením 32 Mpx je na selfie záběry a portréty dostačující. V tomto směru vás nepřekvapí nic výrazně negativního..

Cenou se těsně může řadit do střední třídy a Samsung Galaxy A52s 5G je komplexně velmi povedený kousek. Některé paradoxně možná odradí právě cena. Některé typy spotřebitelů budou muset dělat kompromisy. Nás mrzí pomalejší čtečka otisků prstů. Hýčkání od premiantů jsme trochu více očekávali i od fotoaparátu, který však ve své třídě určitě splňuje parametry. Stejně jako spotřebitelé musíme vyzdvihnout zvýšenou odolnost proti vodě a prachu – IP 67. Nedostatek výkonu nehrozí a kvalitní displej je už u Samsungu zvykem. Není divu, že se na našem trhu řadí k nejprodávanějším.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Špičkový AMOLED displej
Solidní výdrž baterie

Negatíva

Pomalejší čtečka otisků prstů

Velikost úhlopříčky: 6,5″ ● Rozlišení displeje: 2 400 × 1 080 px – AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Snapdragon 778G ● Operační paměť (RAM): 6 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 64 + 12 + 5 + 5 Mpx ● Přední fotoaparát: 32 Mpx ● Kapacita baterie: 4 500 mAh ● Hmotnost: 189 g ● Podpora 5G: ano

Lacná kvalita

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Osmijádrový procesor Snapdragon 865+, 6GB RAM, 128GB interní paměť, 12Mpx + 12Mpx + 8Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do kategorie nejlepších telefonů Samsung určitě patří také model Galaxy S20 FE 5G. Je poháněn procesorem Snapdragon a oproti verzi s procesorem Exynos je již vybaven i 5G čipem. Operační paměť 6 GB je pro celkově dobře vyladěný hardware dostatečná. Svými fotografickými schopnostmi telefon dokáže okouzlit. Jde o designově velmi povedený model se zvýšenou odolností IP68.

Verze s procesorem Exynos 990 výkonem nezaostává, ale i na základě zahraničních testů se jeví, že námi recenzovaný Snapdragon 865 je procesorem, který nabídne o něco vyšší výkon, a hlavně se méně přehřívá. Starší Exynos se s novými Exynosy 2100, kterými disponují i smartphony Samsung Galaxy S21 5G, nemůže rovnat. Nicméně co se týče osmijádrového Snapdragonu, hardware je opravdu skvěle vyladěný a na danou cenovou třídu bychom S20 klidně mohli řadit k nejlepším ve své třídě. Navíc Android 10 s nástavbou One UI 2.5 je přesně tím, co Samsung potřebuje. Úložiště s kapacitou 128 GB a 6GB RAM stačí i ​​při náročnějších hrách a aplikacích.

Samotná baterie dělá dobrý dojem, 4 500 mAh není nejméně a v praxi vás tento parametr v tomto názoru jen utvrdí. Nabíjet nemusíte hned po příchodu domů, vcelku s přehledem se dostanete dokonce i na jeden a půl nebo dva dny. Nabíjet můžete pomocí 25W rychlonabíjení, ale i 15W bezdrátovým způsobem. Samsung se dokonce „pochlapil“ 4,5W reverzním nabíjením. V balení naleznete jen 15W adaptér, rychlonabíjecí (25 W) si tak musíte dokoupit. A pokud byste chtěli telefon používat jako dual SIM model, můžete, ale bez paměťové karty, protože Samsung opět přizpůsobil trend konkurentům a využívá jen hybridní slot.

S objektivy šel Samsung, co se týče parametrů rozlišení, níže. Na zadní straně najdete hlavní snímač s 12 Mpx, druhý objektiv s 12 Mpx určený pro ultraširokoúhlé záběry a třetí, 8Mpx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem. Celkově tato soustava podává velmi dobrý výkon. Překvapivě je to právě teleobjektiv, který dokáže skvěle zaostřit a poskytne díky optické stabilizaci vcelku kvalitní noční záběry. Částečnému šumu se samozřejmě nevyhnete, ale nejde o nic výrazně rušivého. Na základě postřehů zahraničních testů je rovněž zřejmé, že Snapdragon 865 dokáže v post-processingu vyprodukovat lepší záběry než model s Exynosem.

Přední kamera s rozlišením 32 Mpx je spolehlivá a vytvoří pro vás portréty v solidní kvalitě. Video můžete natáčet oběma kamerami ve 4K při 60 FPS. Fotky vypadají skvěle i díky 120Hz AMOLED displeji, který vás při přechodu z jiné značky telefonu opravdu ohromí. V případě modelu S20 jsou slabinou snad jen tlustší rámečky displeje, které pro Samsung nejsou příliš typické. Optická čtečka v displeji je něco, co by Samsung kvůli rozpačitým reakcím ještě potřeboval vylepšit. Oceňujeme zvýšenou odolnost konstrukce, přestože plastová zadní část, především v případě jiného než černého provedení, působí poněkud lacině.

V první řadě se zaměřte na námi recenzovanou verzi s procesorem Snapdragon 865+, která podporuje 5G, přičemž systém je oproti procesoru Exynos celkově rychlejší. Výhradu bychom možná směřovali k absenci nabíječky v balení a pomalejší optické čtečce v displeji. Komplexně však telefon se svým hardwarem zaujme a dává smysl. Telefon má zvýšenou odolnost IP68, ačkoli zadní strana je plastová. Spotřebitelé vyzdvihují výdrž baterie, 4 500 mAh není málo, a přestože energii spotřebovává 120Hz AMOLED displej, zkušenost prokázala, že nabíjet stačí až druhý den. Navíc máte možnost nabíjet i bezdrátově (15 W).

Pozitíva

Výkon a rychlost systému
Bezdrátové nabíjení
Zvýšená odolnost – IP68

Negatíva

Širší rámečky displeje
Optická čtečka v displeji – reakce

Velikost úhlopříčky: 6,5″ ● Rozlišení displeje: 2 400 × 1 080 px – superAMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Snapdragon 865+ / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 6 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 12 + 12 + 8 Mpx ● Přední fotoaparát: 32 Mpx ● Kapacita baterie: 4 500 mAh ● Hmotnost: 190 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Osmijádrový procesor Snapdragon 888, 12GB RAM, 256GB interní paměť, 12Mpx + 12Mpx + 12Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Skládací telefony už nejsou hudbou budoucnosti a Samsung je toho důkazem. Tento model je něco mezi smartphonem a tabletem. Celkem 7,6palcový adaptivní displej Infinity Flex s technologií AMOLED a 120Hz obnovovací frekvencí je opravdu na úrovni tabletů. Zároveň však v nerozloženém stavu budete používat 6,2palcový vnější displej. Tato „přenosná kancelář“ nabízí také pořádný výkon, a to díky 12GB RAM a procesoru od výrobce Qualcomm.

Ohebná, resp. skládací konstrukce telefonu s sebou oproti předchozí verzi přináší několik změn. Zvýšila se odolnost, a to na IPX8, takže i ponoření do vody na několik minut by nemělo představovat problém. Pozor, zvýšená odolnost se netýká odolnosti proti pevným částicím. Odolnější je i samotná konstrukce a rám z hliníkové slitiny budí dojem, že byste se při skládání neměli ničeho bát. Na vnějších plochách se nachází ochrana Gorilla Glass Victus. Telefon váží 271 g, což v případě tohoto „obra“ určitě není mnoho. Telefon se dobře drží v obou podobách, nemluvě o rozdělení obrazovky na dvě plochy, kdy máte k dispozici mininotebook. Čtečka otisků prstů zůstala na těle telefonu. Dobře řešené jsou také hlasité stereo reproduktory s certifikátem Dolby Atmos.

O ohyby konstrukce se starají aretační klouby, které pochopitelně mají svoji životnost. Samotné displeje i místo ohybu chrání polyamidová fólie, která zároveň zvyšuje odolnost proti vodě. Oba displeje mají 120Hz frekvenci. Vnější má 6,2 palce a vnitřní až 7,6 palce. Vnější displej je z hlediska ovládání méně praktický, poměr jeho stran je netypický, což je důsledkem skládací konstrukce. Na nutné věci však určitě bude stačit. Čitelnost AMOLED displejů je velmi dobrá, a to i na přímém slunci. Telefon podporuje také dotyková pera S Pen, ta se prodávají samostatně.

Výdrž baterie je menší než u předchozích modelů – 4 400 mAh se u takto velkého displeje se 120 Hz jeví poměrně bezbranně a procenta ubývají rychle, zvlášť pokud ještě využíváte Always-On a adaptivní přizpůsobování frekvence. Pokud toto vypnete, dokážete s tímto smartphonem a tabletem v jednom úspěšně vydržet jeden den. Nabíjet můžete 25W adaptérem, který však v balení nenajdete. Dobíjet lze i bezdrátově. Samsung se z chyb konkurence poučit nechce. Hardware tvoří procesor Snapdragon 888 s maximální frekvencí 2,84 GHz. Je podpořen 12GB RAM a interní paměť je 256 GB, u vyšší verze 512 GB. Paměťové karty telefon nepodporuje. Samotný výkon procesoru jistě využijete, zvlášť pokud máte rádi multitasking. Jestliže pracujete s více okny nebo provádíte nějaké grafické úpravy či vytváříte animace, směle do toho.

Hlavními snímači jsou tři dobře známé 12Mpx objektivy, které žádný větší progres nepřinášejí, což není vysloveně špatně, protože světelnost, ostrost i saturace snímků jsou na vysoké úrovni bez šumu. K tomu optická stabilizace, optický (dvojnásobný) a digitální (desetinásobný) zoom na kvalitě rovněž přidají. V noci používejte noční režim. Vylepšením je bezpochyby to, že jsou čočky překryté sklem Gorilla Glass DX. Za videozáznam v 8K či 4K kvalitě se stydět určitě nebudete. Nejzajímavější je přední poddisplejová kamera, která se nachází na vnitřním displeji a vůbec ji není vidět. Spíše než na selfie je stavěná na videohovory. Standardní 10Mpx selfie kamera je na vnějším displeji a nachází se tradičně v horní části uprostřed.

Tento typ telefonu někomu bude vyhovovat, jinému zase ne. Pokud chcete prémiový segment, ale nezajímá vás skládací model, pak je tu smartphone Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Kritizovat můžeme průměrnou, možná dokonce mírně podprůměrnou výdrž baterie a absenci adaptéru v balení. Pochválit musíme hliníkovou konstrukci a i podle spotřebitelů nádherné AMOLED displeje. Pokud se s modelem Fold naučíte pracovat, budete mít dokonalého „obojživelníka“ (tablet i chytrý telefon). Fotoaparát pořizuje kvalitní záběry a nezklame. Chcete-li dotykové pero, musíte si ho dokoupit. Asi největším minusem je vysoká cena.

Pozitíva

Voděodolné tělo IPX8
Poddisplejová přední kamera
Velký a kvalitní displej (120 Hz)

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Fotoaparáty bez vylepšení
Výdrž baterie

Velikost úhlopříčky: 7,6″ / 6,2″ ● Rozlišení displeje: 2 208 × 1 768 / 832 × 2 268 px – dynamický AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Snapdragon 888 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 12 GB ● Interní paměť: 256 GB ● Hlavní fotoaparát: 12 + 12 + 12 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 + 4 Mpx ● Kapacita baterie: 4 400 mAh ● Hmotnost: 271 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

Osmijádrový procesor Exynos 990, 12GB RAM, 256GB interní paměť, 108Mpx + 12Mpx + 12Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Skvělý smartphone na focení, nahrávání videí, hraní her a všechny aktivity, které od chytrého telefonu očekáváte. Samsungy s přívlastkem Note 20 měly vždy nabízet přidanou hodnotu a jinak tomu není ani teď. Výkonný procesor, kvalitní sestava objektivů a krásný dynamický AMOLED displej. Rám má zvýšenou odolnost IP68. Cenou jde stále o prémiový telefon.

Při manipulaci s telefonem Note 20 si člověk uvědomí, že v ruce opravdu drží jakýsi „zápisník“. Doslova plackovitý tvar telefonu s jinak velmi štíhlým tělem se nedrží nejlépe. I majiteli s větší rukou se snadno stane, že palcem nedosáhne do bližšího rohu displeje. Ovládat ho jednou rukou je tak poměrně náročné. Jde však o Note, který je tímto poněkud charakteristický. Displej je velký, má 6,9 palce. AMOLED opět odvádí skvělou práci. Pokud telefon položíte na záda, bude „levitovat“. Ne doslova, vystouplý fotoaparát působí opravdu náchylně a kvalitní kryt je podmínkou. Odolnost IP68 sice potěší, ale objektivům by se tvrdé přistání nelíbilo.

Pokud vám přijde kombinace tabletu a smartphonu Samsung Galaxy Z Fold 3 5G příliš velká a skládací konstrukce vás neláká, jistou alternativu představuje právě Note. Rovněž podporuje S Pen, displej se skvěle ovládá, prostředí je známé a reakce rychlé. Exynos 990 už dnes není na trhu tím nejlepším, ale jestli chcete hrát hry nebo sledovat videa, hrát si s grafikou či prozkoumávat web, nikdy se nedostanete do úzkých. Výkonu je na rozdávání a pro majitele tohoto telefonu žádné limity testování nejsou podstatné. K tomu máte k dispozici 12GB RAM a 256 GB interního úložiště. Pro dvě SIM je zde hybridní slot, což vzhledem k tomu, že SD kartu díky velké paměti nebude nutné používat, rovněž potěší.

Přestože jde o malou „kancelář“, zklamáním pro nás byla výdrž baterie. Baterie s kapacitou 4 500 mAh se může jevit jako potenciálně nadstandardní, spíše je však nutná. Během náročnějšího dne se snadno může stát, že na konci dne budete mít 30 či 20 procent. Na dva dny se dostanete jen stěží. Chcete-li šetřit, ze 120Hz displeje přejděte na 60Hz Full HD, kdy už možná dva dny zvládnete, to však u telefonu za tuto cenu nechcete. Nabíjet můžete 25W adaptérem a jde o rychlý proces. Nechybí ani možnost bezdrátového nabíjení.

Fotoaparát můžeme jen chválit. Trojice objektivů velmi dobře ladí, ať už jde o 12Mpx širokoúhlý, nebo 12Mpx objektiv, dohromady vytvářejí optiku, která 108Mpx hlavnímu snímači dopomáhá ke kvalitním fotkám během dne a za zhoršených světelných podmínek. Místy vás pozlobí zaostření na mírně se pohybující předměty. Zde se občas software neumí rozhodnout. Fotky ve tmě nejsou nic průlomového, pokud však máte jen malý zdroj osvětlení, nikoliv blesk, scenérii si telefon dokáže automaticky přizpůsobit.

Galaxy Note 20 Ultra je progresivním smartphonem, který nemá mnoho nedostatků. Kapacita baterie je spíše průměrná a vzhledem k parametrům, kterými telefon disponuje, a vysoké ceně by člověk ocenil výdrž delší než jeden den. Exynos 990 je podle spotřebitelů dostatečně výkonný, 12GB RAM je skvělá volba a také 256 GB interního úložiště je více než dost. Zákazníky těší i přibalený 25W adaptér a podpora dotykového pera S Pen. Do ruky nemusí padnout ideálně a nevejde se ani do každé kapsy, nicméně celkově Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G dává smysl.

Pozitíva

Výkon a plynulé reakce
Kvalitní noční záběry
Podpora dotykového pera S Pen

Negatíva

Průměrná výdrž baterie
Rozměry a tvar

Velikost úhlopříčky: 6,9″ ● Rozlišení displeje: 3 200 × 1 440 px – dynamický AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Exynos 990 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 12 GB ● Interní paměť: 256 GB ● Hlavní fotoaparát: 108 + 12 + 12 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 4 500 mAh ● Hmotnost: 208 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G

Osmijádrový procesor Snapdragon 888, 8GB RAM, 128GB interní paměť, 12Mpx + 12Mpx + 12Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V roce 2021 představil Samsung dva skládací telefony. Model Z Flip 3 je menší varianta. Po rozložení uvidíte 6,7palcový AMOLED displej. Ve složeném stavu je k dispozici malý informativní 1,9palcový vnější displej. Vzadu má telefon dva objektivy s rozlišením 12 Mpx. Přední kamera má 10 Mpx. Kapacita baterie je 3 300 mAh.

Tento parametr mu nelze upřít a dokázaly to i mezinárodní benchmarky. Samsung podporovaný 5G čipem dostal 8 jader a dobře známý procesor Snapdragon 888. Přestože jde o „vlajku“ segmentu, Exynos zařadil zpátečku. Systém je svižný, reakce rychlé a 8GB RAM má na tom také svůj podíl. Celkových 128 GB se jeví jako nedostatek, nicméně v případě ceny 256GB verze možná stojí za zvážení, zda celou kapacitu využijete. Slot na SD kartu nehledejte.

Co zamrzí u skládací verze více, je naprosto mizerná výdrž baterie, 3 300 mAh je opravdu málo. Samsung Galaxy Z Flip 3 5G je prostě „jednodenním telefonem“. A nabíjení 15W adaptérem, který ani nedostanete v balení, je rovněž nepovedený tah, 10W bezdrátové nabíjení to určitě nezachrání. Často navíc od zákazníků zaznívá, že baterie opravdu hřeje, a to především při větší zátěži.

Nejde o Samsung, který bychom řadili k nejlepším fotomobilům. Za tím účelem je tu například Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G. Primární snímač má 12 Mpx a k dokonalým záběrům mu napomáhá 12Mpx širokoúhlý objektiv. Fotky určitě nejsou špatné, ale pokud bychom šli do detailů, snímač s vyšším rozlišením by byl lepší volbou. Určitě nepohoří, ale ani nezaujme. Přední kamera s 10 Mpx je na selfie a portréty jako stvořená. Vyzdvihnout musíme noční záběry, které jsou i při zhoršeném světle bez výraznějšího šumu. Maximálně se dostaví vyšší úroveň neostrosti. Spotřebitelé jsou rádi za 4K video, které je kvalitativně úměrné fotkám.

Zákazníky těší displeje, kterými Flip dokáže velmi dobře bodovat. Malý AMOLED displej na zádech není žádný průlomový prvek, ukáže vám čas, datum či kapacitu baterie. Zobrazí také notifikace, počasí nebo časovač. Funguje zde režim Always On, ale paradoxně musíte displej probudit dotykem. Displej s 6,7 palce už je plnohodnotný a prostředí vypadá krásně – Full HD+, dobré barvy, kontrast i čitelnost na slunci. A má 120 Hz, což je důvod, proč baterie ubývá raketovým tempem.

Menším sourozencem ohebného smartphonu je Samsung Galaxy Z Fold 3 5G určený pro méně náročné fanoušky skládacích telefonů. Výtku musíme směřovat k nesmyslně malé baterii a slabé výdrži. Na konci dne budete rádi, že můžete nabíjet. Adaptér v balení nenajdete, navíc 15W „rychlonabíjení“ rozhodně není rychlé. V tomto směru je to však všechno, protože výkonu je dostatek a v dané třídě není mnoho ohebných konkurentů jako právě Galaxy Z Flip. Samsung navíc technologicky vyřešil zlom obrazovky a AMOLED je opravdu povedeným kouskem.

Pozitíva

Kvalita zpracování a kompaktnost
Krásný displej se 120 Hz
Výkon a vyladěný systém

Negatíva

Slabá výdrž baterie
Přehřívání
Absence nabíječky v balení

Velikost úhlopříčky: 6,7″ + 1,9″ ● Rozlišení displeje: 2 640 × 1 080 px – dynamický AMOLED + 512 × 260 px – superAMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Snapdragon 888 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 8 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 12 + 12 + 12 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 3 300 mAh ● Hmotnost: 183 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy S10e

Osmijádrový procesor Exynos 9820, 6GB RAM, 128GB interní paměť, 16Mpx + 12Mpx fotoaparát, 10Mpx přední fotoaparát.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung modelem S10e ztělesnil něco, co na trhu dlouho chybělo. Kvalitní mobilní telefon s TOP výbavou, ale ne s rozměry velké peněženky. Telefon je kompaktní a zároveň exkluzivně výkonný. Dnes jsou ve hře i výkonnější modely, nicméně Samsung není tak výrazně pozadu. Exynos 9820 svou roli plní dobře, stejně tak i duální fotoaparát. Baterie je menší, má kapacitu 3 100 mAh.

Ani v benchmarcích model S10e nepatří ke slabším kusům. Procesor Exynos 9820 není podle mnoha odborníků žádná sláva, ale už nehřeje a zároveň jej Samsung v tomto případě vyladil tak, že výraznější připomínky nebyly uváděny ani v testech výkonnosti. Procesoru sekunduje 6GB RAM a 128 GB interního úložiště. Na výkon si u tohoto telefonu určitě nelze stěžovat. Horší už je to s baterií – 3 100 mAh. Je to málo. Při plné zátěži budete rádi, pokud s ním vydržíte jeden den. V případě standardního používání ho určitě jednou za den budete nabíjet, a to maximálně 15W adaptérem nebo bezdrátově (15 W). V tomto ohledu jde o jednodenní telefon. Avšak ve světě chytrých telefonů není jediný.

Spotřebitelé byli mile překvapeni dvojicí objektivů. Přeci jen v dnešní době, kdy jich je na zadní straně i pět, duální fotoaparát respekt nebudí. Ale měl by, 12Mpx hlavní objektiv je doplněn o nastavitelnou clonu (f/1,5 až f/2,4), a to je důvod, proč dokáže Samsung i za pomoci optické stabilizace vyprodukovat takto kvalitní snímky. Všechny špatné efekty a šumy jsou eliminovány. 4K video při 60 FPS také potěší a přední kamera s 10 Mpx rovněž podporuje 4K záznam. V noci duální fotoaparát trochu zaostává, ale nejde o žádnou katastrofu.

Telefon je vysoký 142 mm a široký 59 mm. Padne do pánské i dámské ruky. Smartphone se skvěle drží i ovládá. Na 5,8palcový AMOLED displej je krásný pohled, a to i přesto, že má jen 60Hz obnovovací frekvenci. O něco později vstoupil do hry i chytrý telefon Samsung Galaxy Note20 Ultra5G, který má 120 Hz, přičemž rozdíl byste viděli okamžitě. Tak či onak, Full HD+ je v případě tohoto rozlišení optimální. Perfektně funguje regulace jasu a konkurence by se v případě displejů opět mohla od Samsungu učit.

Co se týče kvality zpracování, materiály spolu „hrají“ a všechny prvky jsou dobře zapracovány. Samsung Galaxy S10e je elegánem. Na zadní straně jen velmi mírně vystupuje modul fotoaparátů. Skleněná zadní část je rukopisem Samsungů, přestože na určitou dobu přestaly sklo na „zádech“ používat a tento prvek převzal konkurenční Apple. Na spodní hraně naleznete USB-C vstup, reproduktor a 3,5mm jack. Na pravé straně se nachází jen uzamykací tlačítko se čtečkou otisků prstů, ke které mají i zákazníci více připomínek – nereaguje tak, jak by měla, a zároveň je umístěna příliš vysoko.

Pokud jste dosud nenašli kompaktní telefon s prémiovým výkonem, v případě modelu Samsung Galaxy S10e jste právě na takový telefon narazili. Korejský procesor s označením Exynos 9820 nezní nejlákavěji, ovšem Samsungu se podařilo celý systém skvěle vyladit. Spotřebitelé jsou rádi i za duální fotoaparát, který pořizuje velmi dobré záběry. Chválíme i displej, menší pochvalu si zaslouží nepřesná čtečka otisků prstů. Přítomen je 3,5mm jack. Celkově je S10e správnou volbou a neduhem bude jen slabá výdrž baterie, která se pohybuje na úrovni jednoho dne.

Pozitíva

Výkon a rychlost systému
Poměr ceny a výbavy
Kompaktní rozměry

Negatíva

Reakce čtečky otisků prstů
Malá kapacita baterie

Velikost úhlopříčky: 5,8″ ● Rozlišení displeje: 2 280 × 1 080 px – dynamický AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Exynos 9820 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 6 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 16 + 12 Mpx ● Přední fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita baterie: 3 100 mAh ● Hmotnost: 150 g ● Podpora 5G: ne

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Osmijádrový procesor Exynos 2100, 12GB RAM, 128GB interní paměť, 108Mpx + 12Mpx + 10Mpx + 10Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smartphone mnohými označován jako vlajková loď společnosti Samsung. Mobilní telefon je vybaven čipem 5G, samozřejmostí je i podpora NFC či vestavěný GPS modul. Mobil má na zadní straně až čtyři objektivy. Galaxy S21 Ultra dokáže točit video v 8K rozlišení a nabízí také automatické ostření. Jedná se o dual SIM telefon se slotem na dvě nanoSIM karty, případně na jednu nanoSIM + eSIM.

Obrazovému snímači, který Samsung do tohoto chytrého telefonu integroval, ujde jen máloco. Hlavní objektiv s rozlišením 108 Mpx činí z modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dokonalý fotomobil. Vylepšena je také světelnost objektivu (clona), a proto mají i snímky s horším osvětlením velmi vysokou kvalitu. Mírné nedostatky se dostaví v případě osvětlených objektů ve tmě – fotografie se jeví jako příliš saturované a ne tak zaostřené, jak byste možná čekali. Jinak však fotoaparát podává nejlepší výkon. Vděčí za to i optickému zoomu a dvěma 10Mpx teleobjektivům, nemluvě o 12Mpx ultraširokoúhlém snímači. Opomenout nelze ani přední selfie kameru se 40 Mpx. Ne nadarmo se řadí k telefonům s nejlepším předním objektivem.

Vnitřní paměť telefonu je 128 GB, existují také verze se 256 GB nebo až 512 GB. Procesor Exynos 2100 je dobře známý především svojí stabilitou a výkonem. Procesor je podpořen 12GB pamětí RAM. Reakce jsou velmi rychlé a celý ekosystém je dobře vyladěný. Smartphone navíc podporuje dotykový stylus S Pen, který si můžete dokoupit. Kapacita baterie je 5 000 mAh a vzhledem k výkonu je energetická spotřeba opravdu fantastická, přičemž na dva dny se dostanete se slušnou rezervou. Samsung navíc nabízí bezdrátové nabíjení (15 W) a 25W rychlonabíjení, které není pomalé, nicméně doplnit energii by šlo i rychleji. Plusem je reverzní nabíjení. Zdánlivě překvapující je absence nabíječky v balení.

Při pohledu na displej Samsung Galaxy S21 Ultra 5G vyžaduje pozornost. Velký, 6,8palcový displej s technologií AMOLED a až 120Hz obnovovací frekvencí je pastvou pro oči. V portfoliu Samsungu jde zároveň o první model, který zobrazuje obsah v QHD kvalitě, nikoliv ve Full HD jako předchozí modely, např. Samsung Galaxy S20 FE, kromě modelu „ultra“ však toto nenabízí ani S21 či S21+. Při rozlišení 3 200 × 1 440 px a barvách, které displej nabízí, jde o opravdu dokonalé zobrazování. Pro tak velký displej není problémem ani ostré slunce. Vítáme i kvalitu zpracování, která však při takto vysoké ceně musí být podmínkou.

Zadní strana telefonu je matná, můžete se tak rozloučit s otisky. Design telefonu budí „dospělý“ dojem a Samsung zůstal věrný eleganci. Ani mírně vystouplé objektivy na zadní straně nejsou nijak rušivým elementem. Rušivým elementem není ani slot na SD kartu, jelikož ho Samsung nemá. Výrobci si tak nějak řekli, že spotřebitelům nabízejí dostatečné množství kapacity již v základu a rozšíření není nutné. Jde proto o drobný nedostatek, který však v případě 256GB či 512GB verze opravdu nebude problémem.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G je smartphonem, který se řadí mezi absolutní světovou špičku. Bezpochyby nezklame výkonem a ohromí kvalitou fotografií. Spotřebitelé jsou nadšení také z kvalitního AMOLED displeje, který s úhlopříčkou 6,8 palce dělá skvělý dojem. Spokojenost panuje i s rychlými reakcemi čtečky otisků prstů. Při této ceně je překvapením, že součástí balení není nabíjecí adaptér. Jinak však telefon podporuje i 15W bezdrátové nabíjení.

Pozitíva

Výkon a kvalitní fotoaparát
Vysoká kvalita displeje
Podpora dotykového pera S Pen

Negatíva

Vysoká cena
V základním balení chybí nabíječka

Velikost úhlopříčky: 6,8″● Rozlišení displeje: 3 200 × 1 440 px – Dynamic AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Exynos 2100 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 12 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 108 + 12 + 10 + 10 Mpx ● Přední fotoaparát: 40 Mpx ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 229 g ● Podpora 5G: ano

Samsung Galaxy A22 5G

Osmijádrový procesor MediaTek MT6833 – Dimensity 700, 4GB RAM, 128GB interní paměť, 48Mpx + 5Mpx + 2Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Modelová řada „A“ má spotřebitelům přinášet zaručený kvalitativní standard. V praxi se zdá, že se to telefonu daří. Za rozumné peníze není příliš mnoho parametrů, které mu lze vyčítat. Navíc má integrovaný 5G chipset a na dnešní poměry chytrých telefonů potěší dobrou výdrží baterie (5 000 mAh). Navzdory absenci AMOLED displej nezklame.

Srdcem mobilního telefonu není Exynos ani Snapdragon, jak jsme zvyklí u novějších modelů, tentokrát jde o procesor MediaTek MT6833 (Dimensity 700). Ten má 8 jader a maximální frekvenci 2,2 GHz. Na poměry této třídy nepřekvapí, ale ani nezklame. Co by potěšilo víc, je větší operační paměť – 4 GB se dnes jeví jako poněkud málo a časem může dojít ke zpomalení ekosystému. Na druhou stranu 128GB interní úložiště je více než dostačující, zvláště vezmete-li v úvahu to, že můžete využít SD kartu. K tomu všemu mohou zůstat aktivní současně dvě nanoSIM karty. Telefon tak ocení i ti, kteří mají „horkou linku“ a mají SIM od dvou operátorů.

Za silnou stránku lze rozhodně považovat výdrž baterie. Samsung Galaxy A22 5G v základu zvládne dva dny. Baterie má kapacitu 5 000 mAh. Vestavěn je GPS modul, podporuje bezdrátová připojení bluetooth, WiFi i NFC. Telefon má i 3,5mm jack. Ti, kteří nemají rádi čtečku otisků prstů v displeji, budou rádi, Samsung ji v tomto případě umístil na boční tlačítko on/off. Reakce nijak neohromí a čtečka vám často řekne „ne“. Design telefonu je neutrální, elegantní. Bezdrátové nabíjení telefon nepodporuje. Maximální výkon nabíjení je 15 W.

Posun Samsungu ve fotoaparátech je zřejmý, ale ne úplně v tomto případě. Přestože nelze tento model srovnávat s takovým premiantem, jako je Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, není nutné si nalhávat, že cena může hrát roli. „Áčko“ má na zadní straně tři objektivy. Hlavní snímač má 48 Mpx, širokoúhlý objektiv má 5 Mpx. Teleobjektiv k dispozici není a dále je zde jen 2Mpx makro. Telefon si s přítmím či šerem příliš dobře neporadí. Nemá ani žádnou stabilizaci obrazu. Za dobrých světelných podmínek je konkurenceschopný, rozhodně však nejde o fotomobil, reaguje nerozhodně a expozice je velmi nejednotná.

Přední kamera opravdu není na selfie fotografie stavěná – na trhu najdete i lepší, 8Mpx snímače, u nichž se za kvalitu snímků nebudete stydět. Chtěli bychom pochválit AMOLED displej, ten se však ve výbavě tohoto modelu nenachází. Paradoxně ale ani TFT displej s rozlišením 2400 × 1080 px a 90Hz obnovovací frekvencí nenabídne špatný vizuální zážitek. Právě naopak, ve srovnání s jinými TFT displeji se zdá, že Samsung našel ideální poměr pixelů a rychlosti vykreslování. Dynamický rozsah displeje je opravdu dostačující.

V názorech spotřebitelů se nejčastěji skloňuje dobrá výdrž baterie a také poměr ceny a výkonu. I když se nejedná o AMOLED displej, 90Hz obnovovací frekvence odvádí velký kus práce a dražší konkurenti by si mohli vzít příklad. Fotoaparát je občas rozpačitý a expozice není nejlepší. Za dobrých světelných podmínek však svoji práci odvede skvěle. Přední objektiv je už poněkud zklamáním. Za velké plus považujeme fakt, že máte k dispozici plnohodnotný dual SIM telefon a můžete současně využívat i paměťovou kartu. V příslušenství se nachází adaptér s kabelem.

Pozitíva

Plnohodnotný dual SIM telefon
Výdrž baterie
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Menší operační paměť
Reakce fotoaparátu
Kvalita selfie kamery

Velikost úhlopříčky: 6,6″● Rozlišení displeje: 2 400 × 1 080 px – TFT / Full HD ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: MediaTek MT6833 – Dimensity 700 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 4 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 5 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 203 g ● Podpora 5G: ano

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Prodejnost může být v případě mobilních telefonů pozitivním znamením. Důvodem je to, že konkrétní model je s největší pravděpodobností oblíbený díky funkcím či parametrům, které nabízí. Druhým důvodem může být i cenová dostupnost. Proto i při výběru vždy dbejte na to, abyste nevybírali výhradně na základě ceny. Jinak se totiž může stát, že telefonu budou chybět vlastnosti, které od něj vyžadujete. Nejprodávanější mobilní telefony Samsung jsme zařadili do následující tabulky. Díky datům portálu Heureka jsme tak zjistili, které telefony značky Samsung jsou aktuálně nejoblíbenější. Co se týče prodejnosti samotné, je třeba si uvědomit, že se čísla prodejů mohou rychle měnit. Údaje se proto snažíme v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy A555*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy S235*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy A155*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy A255*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy S245*Zobrazit produkt

Proč si koupit mobilní telefon značky Samsung?

Je to právě korejský konglomerát Samsung, jenž je považován za největšího konkurenta americké společnosti Apple, která na trhu boduje svými iPhony. To však není důvod, který by měl spotřebitele přesvědčit o koupi smartphonu tohoto výrobce. Proto vám nabídneme několik vlastností, které chytré telefony Samsung dělají unikátními a ve velké míře mohou spotřebitele utvrdit v tom, že právě tento výrobce smartphonů a širokého portfolia elektroniky je správnou volbou.

Bezpochyby jsou mobilní telefony značky Samsung mezi spotřebiteli oblíbené díky spolehlivosti, chytrým funkcím, lepší cenové dostupnosti, kvalitním fotoaparátům a u mnohých také z důvodu podpory operačního systému Android. Z hlediska čísel prodejnosti dlouhodobě patří k absolutní špičce na trhu. V odborných testech získávají perfektní hodnocení a vysoko se umisťují i v kvalitativních a výkonnostních žebříčcích zahraničních spotřebitelských organizací. Proč si tedy pořídit mobilní telefon Samsung?

Mobilní telefony Samsung – zajímavosti

  • Nabídka telefonů – jednou z výhod společnosti Samsung oproti konkurentům je dlouholetá tradice, kterou tento korejský výrobce má ve výrobě a vývoji elektroniky a elektrospotřebičů. Právě široké portfolio smartphonů je výhodou i oproti konkurentům, jako je Xiaomi, Huawei či Apple. Samsung nabízí své prémiové telefony, „vlajkové lodě“, ale rovněž nezapomíná na odolné telefony či levné smartphony v různých cenových kategoriích, které v poměru k ceně nabídnou velmi solidní výkon a funkcionalitu. Velkým benefitem je také zmíněný vývoj aplikací a vlastních systémů.
  • Fotoaparát – v posledních letech mobilní telefony Samsung udělaly v oblasti fotoaparátů obrovský pokrok a konkurují těm nejlepším. Nejnovější modely smartphonů Samsung dokážou pořídit fotografie kvalitou srovnatelné s nejlepšími fotomobily na trhu. Výrazným zlepšením prošly také přední objektivy – selfie kamery, které jsou dokonce na lepší úrovni než zbytek konkurence. Za výrazný vzestup kvality mohou kvalitnější snímače, lepší světelnost (clona), automatické ostření, ale také stabilizace obrazu, která se perfektně projeví při pořizování videozáznamů.
  • Výkon – výrobce své mobilní telefony vybavuje primárně vlastními procesory Exynos, nicméně nejnovějším modelům se dostalo také výkonných procesorů s názvem Qualcomm Snapdragon. Nejvýkonnější mobilní telefony Samsung jsou vybaveny procesorem Snapdragon 888 5G, který disponuje vysokou frekvencí (až 8 jader). Z vlastní dílny využívá Samsung nejvýkonnější procesory Exynos 2100. I u starších modelů se však dočkáte slušného výkonu, vyšší paměti RAM a dobrých reakcí ekosystému.
  • Displej – smartphony Samsung se dnes mohou pochlubit velmi kvalitními displeji s přívlastkem AMOLED. Plusem je, že ani starší verze v tomto parametru nezaostávají. Tyto displeje mají velmi podobné parametry jako velkoplošné OLED obrazovky televizorů. Podání černé je vynikající, mají vysoké rozlišení, vyznačují se skvělou sytostí barev, světelností, a především jsou úspornější, díky čemuž dokážou ušetřit kapacitu baterie.
  • Skládací telefony – v rámci portfolia jsme vyčlenili speciální kategorii telefonů Fold a Flip. Jedná se o smartphony s unikátní skládací konstrukcí. V případě nejnovějších modelů je to právě Samsung, který v segmentu chytrých telefonů přinesl jakousi evoluci. Hlavní výhodou těchto telefonů je především univerzálnost použití. Z kompaktního smartphonu se během chvíle může stát sourozenec tabletu. Větší displej následně poskytuje širší možnosti využití.
  • Výdrž baterie – v minulosti výdrž baterie nebyla nejsilnější stránkou chytrých telefonů značky Samsung. Dnes je však situace jiná. Tento parametr je třeba hodnotit s ohledem na výkon či velikost displeje. Problémem všech výkonných smartphonů je dnes poměrně krátká výdrž baterie. Může za to procesor, velké displeje a graficky náročné operace. Přesto i nejvýkonnější telefony značky Samsung patří poměrem výkonu a výdrže baterie k tomu lepšímu na trhu. Smartphony Samsung se standardním výkonem dokážou spotřebitele překvapit rozhodně lepší výdrží baterie než jeden nebo dva dny. Opět je však potřeba zohlednit, jaké nároky má samotný spotřebitel a k čemu telefon využívá. Mobily s nejlepší výdrží baterie najdete i v našem srovnání smartphonů.
  • Dual SIM – Samsung dnes už jako jeden z mála výrobců na trhu stále nabízí plnohodnotné mobilní telefony dual SIM. Díky duálnímu slotu můžete mít současně aktivní obě SIM karty a využívat úložiště paměťových karet. I dražší konkurence většinou sází na hybridní sloty, kterými šetří místo.
  • Design – Samsung si nikdy nepotrpěl na designové výstřelky a většinou zůstával věrný svému designu, který lze charakterizovat jako elegantní. Zároveň je kvalita zpracování na vysoké úrovni. Ať už jde o kombinaci plastů, kovu, nebo hliníku, telefony vždy působí velmi poutavě a propracovaně. Za výrazné plus lze považovat i displeje bez tlustých rámečků nebo výřezů. Problematické nikdy nebylo ani umístění ovládacích prvků, fotoaparátu nebo reproduktoru.
  • Dostupnost servisů – tím, že mobily tohoto výrobce jsou na globálním trhu široce zastoupené, je servisní podpora velmi dobrá. Řada autorizovaných prodejců nabízí záruční i pozáruční servis a není nutné urgentně využívat oficiální servisní střediska Samsungu. Servisní náklady jsou také zpravidla nižší než například v případě konkurenčního Applu.
  • Cenová politika – bez ohledu na to, zda spotřebitel hledá levný mobilní telefon, výkonný smartphone, či skvělý fotomobil, má Samsung díky široké nabídce velmi dobře zvládnutou cenovou politiku. V jeho zastoupení najdete levnější mobilní telefony za cenu do 7 500 Kčsmartphony do 13 000 Kč, ale také prémiové telefony, které uspokojí požadavky nejnáročnějších spotřebitelů. Ani u levnějších modelů se přitom nemusíte bát, že se jedná o starší modelové řady, výrobce často přichází s modely, které jsou určené pro konkrétní cenovou hladinu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Možná se ptáte, který telefon značky Samsung je nejlepší, nebo chcete vědět, který smartphone má nejlepší fotoaparát. Případně potřebujete poradit v procesu výběru. Pokud potřebujete pomoci, neváhejte nám napsat v diskuzi pod článkem. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a snažíme se odpovídat co možná nejdříve. Rovněž budeme rádi za vaše rady, doporučení či tipy, které mohou ostatním spotřebitelům významně pomoci při rozhodování.

Z porovnávaných mobilních telefonů značky Samsung je to bezkonkurenčně model Samsung Galaxy S21 Ultra. Ten disponuje až čtyřmi objektivy, přičemž hlavní snímač má rozlišení až 108 Mpx. Pokud vás však zajímají i další telefony s kvalitním fotoaparátem, podívejte se na naše srovnání mobilních telefonů.

Mezi nejnovější ohebné telefony, které Samsung v roce 2021 představil, patří modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy Z Flip 3. Jedná se o inovativní skládací konstrukce, které představují velmi zajímavé a pro někoho i funkční řešení. Mnozí odborníci se shodují v tom, že jde o významný invenční prvek. Jeho využití je však sporné, záleží proto na preferencích samotného spotřebitele.

V tomto směru je potřeba nad výdrží baterie uvažovat i v kontextu funkcí a parametrů, které smartphone přináší – výkon, velikost displeje, kvalita displeje nebo účel použití. Chcete-li však vědět, které telefony disponují baterií s nejlepší výdrží, podívejte se na naše srovnání mobilních telefonů, v němž naleznete konkrétní telefony s optimální výdrží v poměru ceny a funkcionality. Nachází se mezi nimi i několik telefonů značky Samsung.

Slovník pojmů / důležité pojmy

  • AMOLED – jedná se o speciální technologii mobilních displejů, která vychází z technologie OLED obrazovek. Devízou tohoto typu displeje je především kvalita barev, sytost černé, světelnost, kontrast, rychlejší odezva a nižší spotřeba. Výhodou je také lepší čitelnost na přímém slunci a lepší pozorovací úhly.
  • 5G síť – 5. generace komunikace v rámci mobilní sítě. Předchůdcem byla 4G síť. Oproti předchozí generaci je zvýšena přenosová rychlost a garantován stabilnější příjem signálu, a to i díky možnosti jeho směrování. Aby mobilní zařízení dokázalo v této rychlejší síti komunikovat, musí být vybaveno 5G chipsetem.
  • Exynos – tento název nese označení procesorů společnosti Samsung Electronics. Nejnovější a zároveň i nejvýkonnější procesory Exynos mají ve svém názvu nejvyšší číslo. K vrcholu nabídky aktuálně patří procesory Exynos 2100 a Exynos 1080. Procesory Exynos jsou postavené primárně na výkonných jádrech ARM Cortex.
  • RAM – jde o označení operační paměti zařízení. Tato paměť umožňuje dočasně zapisovat a číst data v reálném čase extrémně rychle. Nejedná se o permanentní typ paměti. Vypnutím zařízení se tato paměť maže. Velikost paměti RAM do jisté míry ovlivňuje provoz a reakce systému.
  • Stupeň krytí IP – International Protection Marking je mezinárodní systém určování odolnosti elektronického zařízení vůči pevným tělesům a vodě. Označení IP je doprovázeno příslušným dvojčíslím, které je tvořeno samostatnými číslicemi. První číslice informuje o odolnosti vůči cizím tělesům (prach) a dotyku (náraz) – úroveň 0 až 6. Druhá číslice hovoří o stupni odolnosti proti vodě (0 až 9).
  • OneDrive – jde o externí online úložiště (datové servery) společnosti Microsoft, které mohou využívat majitelé mobilních telefonů Samsung k zálohování (ukládání) veškerého obsahu v telefonu.
  • Samsung Knox – je bezpečnostní software, který je předinstalován v telefonech Samsung. Jeho účelem je zabezpečit údaje, data a jejich správu před digitálními hrozbami, aby nedošlo k jejich nechtěnému úniku, ztrátě nebo poškození. Konfigurací různých funkcí tohoto softwaru lze upravovat správu aplikací, povolení či jejich ovládání nebo přístup k datům.
  • NFC – bezdrátová komunikace na krátkou vzdálenost, která umožňuje komunikaci minimálně mezi dvěma elektronickými zařízeními. Výhodou této technologie je primárně její bezpečnost. I proto se v mobilních telefonech využívá především k realizaci bezkontaktních plateb – platebních úkonů.
  • Dual SIM – toto provedení telefonů umožňuje využívat dvě SIM karty současně, a to buď v plně aktivním, nebo omezeném režimu. V případě aktivního režimu dual SIM telefon přijímá signál na obou SIM kartách, tím pádem jsou aktivní současně. Během telefonátu na jedné SIM tak lze hovor podržet a vyřídit příchozí hovor na druhé SIM. Při omezeném režimu nemohou být aktivní obě SIM karty současně. Využití této funkce je rovněž závislé na tom, zda telefon využívá hybridní slot (SIM + SD karta), nebo duální slot (2× SIM + SD karta).
  • eSIM – jedná se o virtuální SIM kartu, která je již součástí základní desky mobilních telefonů. Do telefonu tak není třeba vkládat SIM kartu fyzicky. Výrobci tuto možnost často upřednostňují i z hlediska šetření prostoru. Je nutné stáhnout si profil, kde se nachází všechny datové informace. Ty jsou zašifrované, čímž má být garantována vyšší bezpečnost než v případě klasické, plastové SIM karty.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Osmijádrový procesor Exynos 990, 12GB RAM, 128GB interní paměť, 108Mpx + 12Mpx + 48Mpx fotoaparát, podpora 5G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smartphone, který díky velké, 5 000mAh baterii ztělesňuje perfektní výdrž a zároveň se i rychle nabíjí. Exynos 990 má výkonu na rozdávání a 12GB RAM je rovněž skvělým základem. Interní paměti není nikdy dost, má 128 GB – Samsung Galaxy S20 Ultra 5G by si zasloužil možná tolik, kolik dostal skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, tedy 256 GB.

Prvním parametrem je fotoaparát, který nabízí parádní výsledky. Čísla samozřejmě nejsou vždy důležitá, 108Mpx hlavní snímač se jeví jako elitní objektiv (a při použití parádní optické stabilizace jím také je). K tomu 12Mpx širokoúhlý objektiv a 48Mpx teleobjektiv, dohromady máte perfektní syté barvy, světelnost, a hlavně ostré záběry bez šumu. Hodně dělá software a stonásobný zoom je spíše marketingový tah, přece jen je to věc elektroniky. Nabízí vám i všelijaké doplňkové funkce, i bez nich to však fotosoustava zvládá. A platí to i o nočním režimu či 4K videu při 60 FPS, které dává opravdu smysl. Selfie kamera je na portréty jako stvořená.

Zásluhu na práci softwaru fotoaparátu má i hardware. Exynos 990 není tím oblíbeným, ale Snapdragon v Evropě v tomto případě nedostanete. Každopádně výkonu má telefon víc než dost. Osm jader při maximální frekvenci 2,73 GHz dokáže rozjet cokoli, ale faktem je vyšší teplota, kterou prokázaly odborné testy, a benchmarky Exynos okamžitě srazily o něco níže. S 12GB RAM je celé prostředí rychlé a svižné. Pokud je pro vás 128GB paměť málo, 512GB verze už má paměti více (a až 16GB RAM). I spotřebitelé vědí, že ačkoli je Snapdragon v čele, Exynos má výkonové rezervy na rozdávání.

Celkem 6,9palcový displej se 120Hz frekvencí je opět něco, co vás přesvědčí o tom, že displeje s 60 či 90 Hz vyšly z módy. Samsung to ví a rozdíl hned poznáte, zvláště při rozlišení 3 200 × 1 440 px. Velikost je však něčím, co způsobuje, že při dlouhém držení telefonu v ruce nemáte tak úplně pocit kompatibility. Telefon je z důvodu větší baterie pevnější a masivnější, ačkoli na hmotnosti se to tak výrazně neprojevilo. Okraje displeje jsou zakřivené, rámeček je minimální. V displeji se nachází ultrazvuková čtečka otisků prstů, která především po nalepení ochranného skla nereaguje vždy podle představ.

Čím nás chytrý telefon mile překvapil, je výdrž baterie. Ta má kapacitu 5 000 mAh, což neznamená, že s ní dokáže i hospodařit. Jeden den zvládnete s rezervou (a možná i větší, než byste čekali). Nabíjet můžete rychle, až 45 W, standardem je 15 W nebo 25 W (adaptér v balení), v případě rychlonabíjení byste měli nabito zhruba za hodinu. Pozor na životnost akumulátoru. Nabíjet můžete také bezdrátově výkonem 9 W a bezdrátově můžete nabíjet i reverzně.

Zdá se, že Samsung Galaxy S20, ač už není hrdou vlajkovou lodí Samsungu, dokáže parametry neustále konkurovat. Pozitivem je pokles ceny. Lákat však bude především ultimátní fotoaparát. Přestože v evropské verzi je distribuován pouze s procesorem Exynos 990, nedostatek výkonu vás trápit nebude. Smartphone se navíc vyznačuje lepší výdrží baterie a zároveň se díky 45W rychlonabíjení rychle dobíjí. Design se možná na poměry premianta úplně nepovedl, to je však otázka vkusu. Škoda, že již není plnohodnotným dual SIM telefonem (hybridní slot), nicméně se alespoň v balení nachází 25W adaptér.

Pozitíva

Velmi kvalitní fotografie
Kapacita baterie a výdrž telefonu
Rychlé nabíjení – 45 W

Negatíva

Hybridní slot
Čtečka otisků prstů nereaguje nejlépe

Velikost úhlopříčky: 6,9″ ● Rozlišení displeje: 3 200 × 1 440 px – dynamický AMOLED ● Operační systém: Android ● Typ procesoru: Exynos 990 / 8 jader ● Operační paměť (RAM): 12 GB ● Interní paměť: 128 GB ● Hlavní fotoaparát: 108 + 12 + 48 Mpx ● Přední fotoaparát: 40 Mpx ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 220 g ● Podpora 5G: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Mobilní telefony

Vaše hodnocení:
(90.8%)